Správná výměna brzdových destiček a kotoučů

Brzdové kotouče jsou elementem brzdového systému, který má ohromný vliv na bezpečnost vozidla. Špatné brzdy jsou největším ohrožením nejenom pro řidiče a jeho vozidla, ale také pro jiné účastníky provozu.

Proto je tak důležitá pravidelná výměna elementů brzdového systému. Brzdové kotouče mají být vyměněny při druhé výměně brzdových destiček nebo v případě jejich velkého opotřebení.

levné a kvalitní desky brzdové zn.Maxgear-Hart-standartní kvalita, zaručují bezpečnost, komfort brzdění,dlouhou životnost brzdové desky.Nabídka brzdových destiček je systematicky rozšiřována.Kvalita BRZDOVÝCH DESTIČEK je potvrzena certifikáty ECE-R90.Baleni brzdových destiček obsahuje vždy čtyri kusy tzn. SADA BRZDOVÝCH DESTIČEK na celou jednu nápravu.


Dodržením správného postupu při demontáži a montáži brzdových součástí minimalizujete riziko následného poškození brzdových součástí, které není způsobeno vadným brzdovým dílem.

Při výměně brzdových kotoučů a  brzdových destiček se doporučuje postupovat takto

 1. rozebrat a vyčistit brzdový třmen, eventuélně vyměnit pístek, prachovky, jsou-li poškozeny
 2. zkontrolovat náboj, zda nehází, zkontrolovat vůle v ložisku (dělá málokdo, nicméně pomůže odhalit důvod následného poškození nové součástky)
 3. důsledně očistit dosedací plochu kotouče, i drobná nečistota způsobí vychýlení kotouče a zvýší pravděpodobnost koroze kotouče v tomto místě a také zvlnění kotouče v průběhu používání
 4. namontovat kotouč
 5. změřit házivost kotouče, v tomto momentě by se ihned odhalila případná výrobní vada kotouče nebo by se ukázala vada jiného dílu na nápravě
  Pokud se objeví vibrace po najetí např 2000-4000km, v naprosté většině případů nejde o výrobní vadu kotouče ale o špatnou montáž nebo jinou vadu na nápravě, která měla být při výměně brzdových částí odhalena.

  Nejkvalitnější program výroby brzd v Evropě
  Značka TRW patří k nejuznávanějším pojmům mezi výrobci brzd a na evropském trhu má vedoucí postavení. Více než 85 % výroby pokrývá společnost z vlastních zdrojů. Společnost usiluje o ochranu životního prostředí, a proto začala dodávat na nezávislý evropský trh autopříslušenstvím první třecí segmenty bez obsahu těžkých kovů.
  Komplexní program brzdových produktů pokrývá více než 95 % automobilového parku a zahrnuje.Třecí segmenty:- destičky, čelisti, disky, brzdové bubny, nové a repasované třmeny kotoučových brzd.Hydrauliku:- kompletní sady, brzdové soustavy, hlavní válce, brzdové válečky, brzdovou kapalinu, čističe brzd a nářadí.TRW Automotive je jedním z předních světových dodavatelů autopříslušenství a mezi dodavateli technologií aktivní a pasivní bezpečnosti pro výrobce vozidel po celém světě představuje špičku. www.trw.cz

Tento e-shop využívá cookies a bez
jejich použití není schopen fungovat.

SOUHLASÍM
NESOUHLASÍM